Jazda na F1

Jazda na formule

Stáže na okruhu Var s jazdou na formule 

Ponúkame dve alternatívy pilotovania F1 - s manuálnym radením rýchlostí klasicky pákou v kulise alebo s radením rýchlostí pádlami na volante. Ide o dva programy pilotovania F1 - "Zoznámenie sa s F1" a "Senzačná F1". Na prípravu sú k dispozícii monoposty F3 Opel-Lotus s výkonom 180 koní (váha 450 kg, max. rýchlosť 210 km /hod.) disponujúce technológiou radenia jednotlivých rýchlostí zhodnou s technológiou F1 vybraného programu. Stáž na okruhu Var (Circuit du Luc en Provence) zahŕňa 8 kôl resp. 2x 8 kôl na monoposte F3 a 2 až 16 kôl na monoposte F1. Počet kôl na F1 je pritom možné s primeraným navýšením ceny zvýšiť aj nad 16 kôl. Táto jazda na formule bude pre vás životným zážitkom!

 

Monoposty s manuálnym radením rýchlostí

Po príprave na F3 chytíte do rúk volant výkonnej F1 zo stajne AGS FORMULE 1 - typ AGS JH24 poháňaný motorom V8 Cosworth s výkonom 650 koní pri 11.000 otáčkach. Monopost váži cca 550 kg. Jeho maximálna rýchlosť atakuje hranicu 300 km/h. Táto stáž je venovaná vyznávačom pôvodnej pilotnej techniky s manuálnou prevodovkou a ovládaním pedálov spôsobom "päta-špička". Monoposty tohto typu majú rýchlostnú páku s kulisou v tvare "H". Stačí malý pohyb zápästím a máte tam iný rýchlostný stupeň. Táto prevodovka si však vyžaduje presné ovládanie a teda aj väčšie sústredenie pilota.

Monoposty s radením rýchlostí pádlami na volante

Na tejto stáži používané monoposty sú vybavené novšími technológiami získanými skúsenosťami z pretekov. Spomedzi nich vyniká radenie rýchlostí pádlami na volante. Pre tých, ktorí neovládajú techniku "päta-špička", je to záruka jednoduchého ovládania a väčšej bezpečnosti v prospech čistejšieho potešenia z pilotovania. Monoposty F1 sú tu zastúpené značkami AGS SH04 (2003), Prost AP02 (1999) a Arrows A20 (1999). Pilotovali ich veľké mená automobilového športu (Jean Alesi, Nick Heidfeld, Pedro de la Rosa, Jarno Trulli či Olivier Panis. Teraz sa do niektorého z týchto monopostov môžete posadiť aj vy. Sen sa tak stáva skutočnosťou.

Stáže na okruhu Paul Ricard HTTT

V tomto prípade ide o stáže vyššej formy pilotáže na ozajstnom a rýchlom pretekárskom okruhu. K dispozícii sú dva programy pilotovania F1 - "Prestížna F1" a "VIP F1". Využívajú sa tu však výlučne monoposty F1 s radením rýchlostí pádlami na volante (AGS, Prost či Arrows). V prípade záujmu o jazdu na tomto modernom okruhu s dostatočne širokými výbehovými zónami je ale potrebné rezervovať si stáž s dostatočným predstihom. Pre sezónu 2017 je možné objednávať služby na tomto okruhu za minimálne 50.000,00 EUR (neplatí pre termín štandardnej stáže dňa 20. septembra 2017).

 

Iné okruhy, výkonnejšie monoposty

Ak chcete zažiť jazdu na F1 s motorom V10 a výkonom 700 až 750 koní na inom renomovanom okruhu, zabezpečíme pre vás na vyžiadanie podobnú jazdu na F1 na okruhu v Barcelone, alebo na okruhu GP Magny-Cours. Výkonnejšiu a ostrejšiu F1 však odporúčame vyskúšať až po skúsenostiach získaných na monoposte F1 s motorom V8 na okruhu Var.


Program stáže

Adepti na pilotov F1, zaujmite miesto v kokpite Vašich snov!

745: Prijatie v AGS FORMULE 1

Chvíľa na drobné pohostenie. Dostávate sa do šatne, kde si preberiete svoje vybavenie "pilota".

 815: Briefing "pilotovanie"

Naučíte sa všetky tajomstvá pilotovania monopostov.

900: Objavovanie okruhu z minibusu

S detailným plánom trate za súčasného komentára inštruktora ku každej zákrute si naštudujete správnu stopu na okruhu.

915: Pilotovanie monopostu

Dve série okruhu za volantom F3 Opel-Lotus, po oboch dostanete osobné rady, potrebné pre riadenie monopostu F1.

1130: Návšteva priestorov AGS FORMULE 1

Prehliadka oddelení a celého autoparku AGS.

1200: Obed v priestoroch AGS Formule 1

Moment uvoľnenia pre vás a vašich hostí.

1330: Briefing "formula 1"

Objavovanie špecifík pilotáže monopostu F1.

1400: Pilotovanie monopostu formule F1

Zdvihnutá ruka, za Vami sa ozve vzduchový štartér a motor V8 reve. Štart! Pustíte spojku... a vstúpite do uzavretého okruhu tých, ktorí pilotovali F1.

1630: Krst so skúseným pilotom

Čaká vás dvojmiestna F1 riadená profesionálnym pilotom.

1730: Odovzdanie certifikátov pilotovania F1

Hlava plná zážitkov a záverečný aperitív!

Váš deň zahŕňa:

Kompletnú výbavu pilota (homologovanú FIA), vstup na okruh, bezpečnostné zariadenie, poskytnutie monopostov F3 Opel-Lotus a F1, prístup do open-baru a jedlo pilota (uvedené platí pre stáž s celodenným programom).