Jazda na F1

Jazda na formule

Stáže na okruhu Var s jazdou na formule 

Ponúkame pilotovanie F1 s radením rýchlostí pádlami na volante. Ide o programové balíky pilotovania monopostu F1 s počtom kôl na F1 podľa vášho výberu. Na prípravu sú k dispozícii monoposty F4 s výkonom 160 koní (váha 450 kg, max. rýchlosť 210 km /hod.) s radením rýchlosti pádlami na volante. Stáž na okruhu Var (Circuit du Luc en Provence) zahŕňa 3x 8 kôl na monoposte F4 a 10 až 18 kôl na monoposte F1 PROST AP04. Táto jazda na formule bude pre vás životným zážitkom! K dispozícii sú termíny od marca do novembra.

 

Monoposty s manuálnym radením rýchlostí

Monoposty F1 typu AGS JH24 poháňané motorom V8 Cosworth s výkonom 650 koní pri 11.000 otáčkach už v ponuke nie sú! Táto stáž bola venovaná vyznávačom pôvodnej pilotnej techniky s manuálnou prevodovkou a ovládaním pedálov spôsobom "päta-špička". Monoposty tohto typu mali rýchlostnú páku s kulisou v tvare "H". Stačil malý pohyb zápästím a bol tam iný rýchlostný stupeň. Táto prevodovka si však vyžadovala presné ovládanie a teda aj väčšie sústredenie pilota.

Monoposty s radením rýchlostí pádlami na volante

Na tejto stáži používané monoposty sú vybavené novšími technológiami získanými skúsenosťami z pretekov. Spomedzi nich vyniká radenie rýchlostí pádlami na volante. Pre tých, ktorí neovládajú techniku "päta-špička", je to záruka jednoduchého ovládania a väčšej bezpečnosti v prospech čistejšieho potešenia z pilotovania. Monoposty F1 sú tu zastúpené značkou PROST AP04 a vážia cca 550 kg. Ich maximálny rýchlosť atakuje 300 km/hod. Pilotovali ich veľké mená automobilového športu. Teraz sa do niektorého z týchto monopostov môžete posadiť aj vy. Sen sa tak stáva skutočnosťou.

Stáže na okruhu Paul Ricard HTTT

V tomto prípade ide o stáže vyššej formy pilotáže na ozajstnom a rýchlom pretekárskom okruhu. Dnes je tento okruh dostupný len v prípade skupinovej objednávky. Využívajú sa tu rovnaké monoposty ako na okruhu Var. V prípade záujmu o skupinovú stáž na tomto modernom okruhu s dostatočne širokými výbehovými zónami je ale potrebné rezervovať si stáž s dostatočným predstihom. Termín stáže bude stanovený dohodou. Vyžaduje sa však mať absolvovanú stáž F1 na okruhu Var, organizovanú spoločnosťou AGS Racing. V rámci alternatívnej ponuky však vieme na okruhu Paul Ricard zabezpečiť aj stáž F1 pre jednotlivcov v termíne 28.09.2020. Ceny pošleme na vyžiadanie.

Iné okruhy, výkonnejšie monoposty alebo event s F4

Ak chcete zažiť jazdu na F1 s výkonom 700 až 750 koní na inom renomovanom okruhu, zabezpečíme pre vás na vyžiadanie od nášho ďalšieho francúzskeho partnera podobnú jazdu na F1 na týchto okruhoch: GP de Magny-Cours, CLUB de Magny-Cours, Dijon-Prenois, Paul Ricard TTT (možno aj Barcelona). Výkonnejšiu a ostrejšiu F1 však odporúčame vyskúšať až po skúsenostiach získaných na monoposte F1 s výkonom 650 koní. Pre menej náročných zabezpečíme eventový deň pre 8 alebo 16 účastníkov, ktorí absolvujú jazdu na monoposte F4 a krst v otvorenom pretekárskom aute Ligier JS 49.


Orientačný program stáže na okruhu Var

Adepti na pilotov F1, zaujmite miesto v kokpite Vašich snov!

745: Prijatie v AGS Racing

Chvíľa na drobné pohostenie. Dostávate sa do šatne, kde si preberiete svoje vybavenie "pilota".

 815: Briefing "pilotovanie"

Naučíte sa všetky tajomstvá pilotovania monopostov.

900: Objavovanie okruhu z minibusu

S detailným plánom trate za súčasného komentára inštruktora ku každej zákrute si naštudujete správnu stopu na okruhu.

915: Pilotovanie monopostu

Tri série jázd za volantom F4, po každej dostanete osobné rady, potrebné pre riadenie monopostu F1.

1130: Návšteva priestorov AGS Racing

Prehliadka oddelení a celého autoparku AGS, profesionálny simulátor jazdy na monoposte.

1200: Obed v priestoroch AGS Racing

Moment uvoľnenia pre vás a vašich hostí.

1330: Briefing "formula 1"

Objavovanie špecifík pilotáže monopostu F1.

1400: Pilotovanie monopostu formule F1

Zdvihnutá ruka, za Vami sa ozve vzduchový štartér a motor V8 reve. Štart! Pustíte spojku... a vstúpite do uzavretého okruhu tých, ktorí pilotovali F1.

1630: Krst so skúseným pilotom

Čakajú vás dvojmiestna F1 alebo pretekársky prototyp Ligier JS 49, oba riadené profesionálnym pilotom.

1730: Odovzdanie certifikátov pilotovania F1

Hlava plná zážitkov a záverečný aperitív!

Váš deň zahŕňa:

Kompletnú výbavu pilota (homologovanú FIA), vstup na okruh, bezpečnostné zariadenie, poskytnutie monopostov F4 a F1, prístup do open-baru a jedlo pilota (uvedené platí pre stáž s celodenným programom).